Blogger Temamın Tasarımı Neden Bozuluyor? Ne Yapmalıyım? - Portre

Son Yayınlar

Ana Sayfa Reklam

30 Mayıs 2020 Cumartesi

Blogger Temamın Tasarımı Neden Bozuluyor? Ne Yapmalıyım?Uzun uğraşlar sonucunda aklınızdaki domaini almış ve blogger sistem üzerinden bir tema seçerek yazmaya başlıyorsunuz. Her şey yolunda giderken bir anda yazı sıranız kaymaya anasayfa da düzensizlikler görmeye başlayabiliyorsunuz. Hatta bu düzensizlik slider manşetinizi de etkiliyor olabilir.

Bunun yaşanmasında iki neden olabilir. Birincisi tema kodlarında ya da eklentilerinde yaşanan bir hata ki bunun çözümü temayı ya da eklentileri yeniden yüklediğinizde %100 olumlu sonuç vermektedir. İkincisi ve en yüksek ihtimal olan herhangi bir yerden kopyalama sistemi ile aldığınız bir alıntıyı kumanda panelinizden yazı editörünüze yapıştırırken yapılan yanlışlık.


Blogger sistemlerin yazı editörlerinde yazılarınızı oluşturmak için 2 farklı yazı editörü bulunmaktadır. 1.oluştur 2.html kısımları. Genelde yazarlar zengin içeriklerin görüntülerini alabilmek için oluştur sekmesinden konularını açmakta yarar görürler. Lakin oluştur sekmesi kopya alınan bir içeriği yapıştır yaptığınızda alınan kaynaktaki tüm kodları da buraya taşımaktadır. Bu yazınızda ne kadar düzenli görünse de temanızın genel yapısını bozacaktır. Buna engel olmak için ya oluştur kısmından yapıştırırken 'düz metin olarak yapıştır' seçeneğini kullanmalısınız ya da HTML kısmına gelerek içeriklerinizi hazırlamalısınız. Düz metin olarak yapıştırdıktan sonra kendi panelinizden istediğiniz şekilde blogger sistemin kendi butonlarını kullanarak içeriklerinizi düzenleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme