FAA, yakında bir insan olmadan otonom bir şekilde uçması için bu drona yeşil ışık yaktı - Portre

Son Yayınlar

Ana Sayfa Reklam

17 Ocak 2021 Pazar

FAA, yakında bir insan olmadan otonom bir şekilde uçması için bu drona yeşil ışık yaktı

 

FAA, yakında bir insan olmadan otonom bir şekilde uçması için bu drona yeşil ışık yaktı

FAA, yakında bir insan olmadan otonom bir şekilde uçması için bu drona yeşil ışık yaktı


Ekim ayında FAA , insanlar bu köprülerin açık olduğunu ilk kez doğruladığı sürece, Skydio'nun kendi kendine uçan dronlarının Kuzey Carolina'daki herhangi bir köprüyü dört yıl boyunca incelemesine izin vererek, giderek daha akıllı dronların kendi kendilerine uçmasına izin verme yönünde büyük bir adım attı .

Şimdi, ABD hava sahası düzenleyicisi daha da büyük bir adım atıyor: American Robotics , uçağın yakınında herhangi bir yerde bir insan pilota veya bir gözlemciye ihtiyaç duymadan dronları çalıştırmasına izin verilen ilk şirket olduğunu söylüyor .

O değil oldukça Eğer şirketin basın açıklaması ya beklediğiniz gibi büyük bir anlaşma olarak Wall Street Journal ‘ın başlığı ‘FAA Onayladı İlk Tam Otomatik Ticari Uçağı Uçuş,’ insanlar hala denklemin bir parçası olması gerekir çünkü: FAA belgeleri göstermek American Robotics'in yine de her uçuşa, kalkıştan önce bir güvenlik kontrol listesinden geçecek ve uçağı uzaktan aletlerle denetleyecek bir insan ataması gerekeceği. Henüz tam otomatik değiller.

Ancak bundan sonra, şirketin drone-in-a-box Scout görevi devralacak ve uçacak - ve gerekirse otomatik olarak duracak. Scout'un kutusu , dronun diğer uçakları algılamasını ve bunlardan kaçınmasını sağlayan bir akustik algılama sistemi içerir Şirkete göre, baz istasyonu gelen bir uçağı iki mil öteden tespit edebilir ve drone'u otomatik olarak alçalmaya zorlayabilir.

AA ayrıca, bu feragatnameyi yalnızca şirketin veya müşterilerinin sahip olduğu Kansas, Massachusetts ve Nevada'daki bir avuç belirli konum için onaylıyor, bu nedenle onlar da farkında olmadan insanların üzerinden uçacak gibi değil.

Şirketin Scout sistemi videosunda görebileceğiniz gibi, bu teknolojiyi, kendi mülklerinin düğmeli havadan denetlenmesini isteyen şirketleri hedefliyor - tam olarak drone teslimatları değil. Bunun için FAA'nın ayrı bir sertifikası vardır . Ancak FAA, feragat gerekçesinde açıkladığı üzere, American Robotics'in fiziksel olarak yakınlarda insanlar olmadan uçmasına izin vererek neler öğrenebileceğiyle ilgileniyor gibi görünüyor:

American Robotics'in önerilen operasyonları, FAA'ya tesis dışı konumlardan BVLOS operasyonlarının değerlendirilmesinde kullanılmak üzere kritik veriler sağlayacaktır. Daha geniş bir ölçekte kabul edildiğinde, böyle bir plan, tarım, ulaşım, madencilik, teknoloji ve dayanıklı olmayan imalat gibi ekonomimizi besleyen birçok sektöre verimlilik katabilir.

American Robotics daha önce FAA'dan görsel olmayan görüş hattı (BVLOS) feragat etmişti, ancak bu (PDF) pilotlarının uçuş öncesi denetimler için fiziksel olarak bir yerde bulunmasını gerektiriyordu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme