Microsoft Kurucusu Bill Gates Kimdir? - Portre

Son Yayınlar

Ana Sayfa Reklam

14 Mart 2021 Pazar

Microsoft Kurucusu Bill Gates Kimdir?

 Bill Gates Kimdir?


Bill Gates Microsoft Kurucusu Olduğunu Bilmeyenler Yoktur.

Bill Gates 1955 Yılında 28  Ekimde Seattle'de Doğmuştur. 

Bence İyi Bir İnsan Olan Microsoft Kurucusu Bill Gates Hayır İşleriyle Uğraşabşlmek İçin 2020 Yılında İstifa Edip Kendi Şirketinde Danışmanlık Yapmaktadır.

Hayat Hikayesi;

Avukat Bir Baba ve Öğretmen Anneye Sahip Olan Bill Normal Bütçenin Biraz Daha Üstünde Gelirli Bir Aile'de Doğmuştur. Ailesinin Zenginliği Sayesinde ''Amerika Rüyası'' Olarak Adlandırılan Hayallerini Gerçekleştirmiştir.

Libby Adında Bir Kız Kardeşi Kristianne Adında Bir Ablası Vardır.

Başlarda Devlet Okulunda Okuyan Bill Sonradan Özel Okula Geçiş Yapmıştır.

Küçük Yazılımlar Yapmaya 13 Yaşında Başlayan Bill Harvard Üniversitesinden 3.sınıftayken Ayrılmıştır
Okulu Bıraktığı Dönemde En Yakın Arkadaşı İle Bir Amaç Koyup Ona Ulaşmaya Çalıştılar.Hedefleri İse Şuanki Bilgisayar Versiyonunuzun Güncellenerek Daha Rahat Ve Kolaylaştırmaktır Onlar Amaçlarına Ulaştılar.


Tabi Ozamanlar Bilgisayarlar Çok Kolay Bulunmuyordu Ücretsiz Bir Bilgisayar Kullanmak İçin Bir Şirketin Yazılım Hatalarını Buluyordu. Bu Olay Gittikçe Biraz Daha Üstadlığına Adım Attırmıştır.

Bu Sayede Hem Kazanç Sağlayan Bu 2 Arkadaş Bir Şirket Kurdular. Biraz Zaman Geçtikten Sonra Bir Silah Şirketiyle Staj Yapmaya Gitti.

Şuan Evli Olan Eşi İle 1994 Yılında Evlendiler 3 Kızları Oldu. Ayrıldığı Üniversitesi Tarafından 2007 Yılında Onur Ödülü Almış Olması Biraz Tuhaf Ama Yinede Kabul Edilebilir Olduğu İçin Belgeyi Aldı.


Peki Microsoft Nasıl Kuruldu?

Çocukluk Arkadaşı Olan Arkadaşı Onun Poker Video Oyunlarına Karşı Merağını Görünce Ona İlk Micro Bilgisayar Hakkında Bir Bilgi Getirmiş Ve Etkilenmişlerdi.

Mits Adlı Bir Şirkete Altair Adlı Bir Yazılıma Uygun Bir Yazılımlarının Elinde Olduğunu Söyleyen 2 Arkadaşın Tekliflerini Kabul Eden Şirkete Ellerinde Böyle Bir Yazılım Olmadığını Söyleyemediler. Ama Bunu Yapmaya Çalışan 2 Arkadaş Harvard Üniversitesinde Okurken Oradaki Labaratuvar'da Kullanılan Bilgiseyardan Yazılımı Yapmaya Başladı.


Peki Ellerindeki Yazılımın Onlarda Çalışması İçin Bir Altair Yazılıma İhtiyaçları Vardı Ama Denemeden Verilen Yazılım Çalıştı Ve İşleri Yaver Gitti.

Meksikada İşe Davedilen Bill Ve Arkadaşı Paul Okulu Bırakıp Gitmek Zorunda Kaldılar.

Bir Süre Sonra Şirket Battı Ve Bill Arkadaşıyla Beraber Bu Yazılımı Satmak İçin Microsoft Adlı Bir Şirket Kurdular Mits Şirketinin Çökmesi Onları Etkilemedi Nedeni Daha Önceden Kruluması Ve Aralarında Şuan Dünya Devi Telefon Markalarından Apple İle Çalışmıştır(Bir Çok Marka İle).


Bu Sayede Yazılım Şirketi Olarak Geçen Şirkete Yazılım Yaptırmak Daha Ucuza Geldiği İçin Şirketlere Yazılım Yapmıştır. Peki Yıllık Gelirleri Nasıl Değişmiştir. 7 Milyon Dolardan 16 Milyon Dolara Çıkmıştır.

Şuanda Saniyede Kazandığı Para 230 Dolardır.
Dünyanın En Zengin 3. İnsanıdır. 128 Milyar Dolar İle Ayriyetern Bağışladığı Zenginlikler(32 Milyar Dolar) Dahil Değildir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme